לפרטים נוספים התקשרו:
1
סל קניות
קומגט - דיו וטונר למדפסת קומגט - דיו וטונר למדפסת
1
למעלה
תוכן עניינים

דיו למדפסת - המדריך לרכישה

למעט מקרים חריגים מאוד, כמעט בכל מקום בו אליו תגיעו, בין אם מדובר בחלל ביתי ובין אם משרדי, קיימת עמדת מחשב הכוללת בין היתר גם מדפסת. מדובר בחלק מהנוף הטבעי של עמדת המחשב שלכם, ואכן עם השנים השימוש במדפסות הולך ונעשה נפוץ יותר.
המאמר הבא יציג בפניכם טעויות נפוצות של צרכני דיו למדפסת וכן את כל הדרכים שתוכלו להימנע מהן. בסופו תוכלו להפוך לצרכני דיו טובים יותר ואף לבצע רכישות חכמות יותר באופן משמעותי. אז אם אתם מוכנים, אפשר להתחיל.

המדריך לרכישה חכמה של ראש דיו למדפסת

מטבע הדברים, כאשר עושים שימוש במדפסת הזרקת דיו עושים שימוש בדיו למדפסת. במידה והשימוש במדפסת גדול, כמו שקורה למשל בעסקים, אז הרי שיש להחליף גם את מחסניות הדיו באופן תדיר. כיום, אין זה סוד שמחירי הדיו למדפסת מאוד גבוהים, מה שעלול להפוך להוצאה גדולה למדי. אולם אם תעקבו אחר הטיפים הבאים, תוכלו להימנע כמעט לחלוטין מחמש טעויות נפוצות בעת רכישת דיו, טעויות אשר עלולות לעלות לכם ביוקר, תרתי משמע.

נתחיל במעט ידע בסיסי

ישנם שני סוגים של מדפסות הזרקת דיו אשר כל אחד מאופיין בטכנולוגיה מעט שונה. בטכנולוגיה הראשונה, מיקומה של יחידת התזת הדיו נמצא מעל מחסנית הדיו, בשנייה ראש התזת הדיו הנו נפרד מהמחסנית וממוקם בתוך המדפסת עצמה. לכל שיטה ישנם היתרונות או החסרונות שלה וכל אחת מהן גם מציעה יתרון המשפיע על עלויות ההדפסה. עם זאת, אי אפשר להתעלם מהעובדה ששתי שיטות ההדפסה שונות בתכלית ועל כך יש לשים דגש בעת רכישת מחסנית דיו למדפסת, היות וכל סדרה של מחסניות מיועדת לעבוד עם דגם מסוים של מדפסות.

החשיבות של שם המותג

גם למותג של המדפסת ישנה חשיבות וכל מותג מציע ליין של מוצרי דיו למדפסת עבור המדפסת שלו. מוצרים אלו מוכרים בשמם כדיו מקורי ואם מעוניינים שלא להתפשר על איכויות ההדפסה, או שזקוקים להדפסה ברמה גבוהה, זה הדיו למדפסת אותו מומלץ לרכוש.
לרוב, במדפסות הנפוצות, גם באלו המשולבות אשר כוללות כמה מכשירים בתוך מעטפת אחת, מחסניות הדיו מסודרות בזוגות, כאשר מחסנית אחת מכילה את הצבע השחור בעוד שהמחסנית השנייה צבעונית. על שתי המחסניות לעבוד יחד, וזאת כדי שיוכלו לעשות שילובים שונים של צבעים במגוון וריאציות.

כיצד נוכל להימנע מטעויות נפוצות בעת רכישת דיו למדפסת?

הטעות הכי בסיסית היא לא לשים לב אילו מחסניות קונים. לרוב, טעות זו נפוצה במיוחד כאשר קונים דיו למדפסת אונליין. במקרה הזה אין מוכר אשר מלווה אתכם לאורך תהליך הקניה ושואל אתכם אודות המספר הסידורי של הדיו או סוגו כדי להביא לכם את המוצר הנכון ממדפי התצוגה, או לחלופין מהמחסן. הכנת שיעורי בית והיכרות עם המדפסת אלו הן פעולות שיכולות לעשות את ההבדל ולמנוע מצבים אשר אינם מאפשרים את החזרת המוצר לחנות כמו פתיחת החבילה ועמה התגלית שהדיו הנמצא בתוכה אינו חולק דבר ואף חצי דבר עם הדיו במדפסת. לכן, רגע לפני שאתם ממהרים לבצע רכישה גדולה, חפשו את מדריך ההוראות של המדפסת או קראו עליה באינטרנט.

חמש טעויות נפוצות בנושא דיו

לפניכם, חמש טעויות נפוצות אשר הימנעות מהן תבטיח קניה חכמה ובטוחה יותר -

לא בכדי יש הוראות יצרן

אם אינכם רוצים לעשות טעויות בעת רכישת דיו למדפסת, אתם יכולים להתחיל בלקרוא את הוראות היצרן של המדפסת שלכם. ישנם סוגים שונים של מדפסות ביניהם – HP, EPSON, CANON, BROTHER ועוד, אשר אולי חולקות מכנה משותף. אולם, עם זאת, יש להכיר כל אחת ואחת לעומקה. לא סתם ישנו מדריך הכולל הוראות הפעלה ותחזוקה ושם תוכלו למצוא את כל הפרטים האמורים ולדעת לאיזה סוג של דיו למדפסת אתם זקוקים. במדריך עצמו, יש לעיין בהוראות התפעול והתחזוקה של מחסניות הדיו ושם יצוין מספר הדגם של מחסנית הדיו הדרוש עבור המדפסת שלכם. בדרך זו תוכלו לחסוך זמן יקר הן מול האתר, והן בחנות בחיפוש אחר הדיו הנחוץ וללא הצלחה.

ראו בתמונה את מספר הדגם של הדיו למדפסת

נניח ולא מצאתם הוראות הפעלה, לא בבית ולא באינטרנט, ונניח שמחסניות הדיו למדפסת היבשות כבר נזרקו לפח, הרי שאינכם יכולים לבחון את מספר הדגם הרשום עליהן בעת ההזמנה. מה שעליכם לעשות במקרה כזה הוא לרשום את הדגם של המדפסת ואת שם המותג שלה ועמם לבצע את הרכישה. אם אינכם מוצאים מדבקה עליה מצוינים פרטים אלו, הפכו את המדפסת לחלקה האחורי שם צריך להיות כל המידע אודות המותג, הדגם והמספר הסידורי. ברוב אתרי האינטרנט אשר מאפשרים רכישה של דיו למדפסת און ליין, או לכל הפחות הידידותיים ביניהם, ניתן לרכוש דיו למדפסת גם על פי דגם המדפסת, כך שאין לכם בעיה, אינכם זקוקים למחסניות הדיו.

בחירת הדיו הנכון לעבודת ההדפסה

כאמור ישנם סוגים שונים של דיו למדפסת ואלו נבדלים ביניהם גם באיכויות. ישנם מוצרי דיו אשר מבוססים על צבע בעוד שאחרים מבוססים על פיגמנטים. למי שאינו יודע את ההבדלים בין השניים, הרי שמצפה לו הפתעה במקרים בהם יזדקק לאיכויות הדפסה ברמה גבוהה. ישנם סוגי דיו יציבים יותר, אשר מתייבשים גם מהר יותר ואלו יכולים להפיק הדפסים עם צבעים מרהיבים. לעומתם ישנם סוגי דיו אשר מתייבשים לאט ואלו יכולים לגרום לתמונות או לדמויות המודפסות להיראות מטושטשות. כמו כן ישנם סוגי דיו למדפסת אשר מיועדים לצילום תמונות ברזולוציה גבוהה בעוד שאחרים מספיקים בהחלט, במידה ורק זקוקים להדפסת מסמכים. לכן, עליכם להבין היטב את הצרכים שלכם כדי לקנות את הדיו המתאים.

למלא מחדש או לא למלא זאת השאלה

שאלת המילוי מחדש של דיו למדפסת, העומדת על הפרק ללא הרף, היא אכן כזו שיש לשקול בכובד ראש. אז נכון, מקומות רבים מציעים את האופציהבמיוחד שמדובר באופציה מאוד משתלמת מהבחינה הכלכלית. אך למה בעצם התכוון המשורר? זה המקום לציין כי מחסניות שחוזרות ממילוי מחדש, לא תמיד יספקו עבורכם את התוצאות להן קיוויתם ואת זאת יש לקחת בחשבון. זה לא שמחסניות אלו לא יכולות לעבוד טוב, ההיפך הוא הנכון. עם זאת מחסניות אלו יעבדו היטב רק בתנאי שהמילוי מחדש נעשה אצל חברה מקצועית שיש לה את כל הציוד הנדרש לביצוע המשימה על הצד הטוב ביותר. אז נכון, מחסניות ממוחזרות מהוות חיסכון משמעותי, אולם כדי ליהנות מכל היתרונות, השקיעו זמן לחפש מקום מהימן ומקצועי.

וודאו שאתם לא משלמים יותר מדי

לאחר שבחנו את ההיבט החסכוני, זה הזמן והמקום לציין שעליכם גם לשים לב שאינכם משלמים יותר מדי על דיו למדפסת. המחיר מהווה פקטור משמעותי בעת רכישת מוצרי דיו למדפסת ולכן יש לשים על כך דגש. קודם כל אל תקבלו את הרושם המוטעה שעליכם לרכוש דיו רק מהיצרן של המדפסת, קיימים בשוק גם מוצרי דיו חלופי אשר לא פחות טובים. שוב, כל עוד הם מיוצרים על ידי חברת מותג מהימנה ומקצועית. כמו כן, עליכם לשקול רכישה דרך רשת האינטרנט, במיוחד בשל העובדה שחנויות המציעות אפשרות של רכישה און ליין, יכולות להעמיד לרשותכם מוצרי דיו למדפסת במחירים משתלמים במיוחד, לספק אחריות ובמקביל גם להציע משלוחים חינם, כך שאתם יכולים להגיע לכדי חיסכון משמעותי בעלויות ההדפסה שלכם.

כמה עולה להדפיס דף?

הדרך הנכונה הינה לחשב עלות הדפסת מסמך בודד-להלן חישוב של עלות מסמך בודד

דגם הדיו כמות הדפסה בכיסוי 5% עלות הדיו עלות להדפסת מסמך בודד
HP 920XL BK 1200 דף 62 ש"ח כולל מעמ 62/1200=0.05 אגורות

אנחנו כאן בשבילכם

כמובן שאם אתם רוצים להגיע לקניה הטובה והחכמה ביותר עבורכם, אנו כאן בשבילכם. הזמינו עוד היום דיו למדפסת במספר 1599-50-49-48 או רכשו מוצרים און ליין דרך האתר ממש כעת. מוצרי הדיו למדפסת שהזמנתם יעשו את דרכם אליכם במהרה.

כמובן שאם אתם זקוקים לייעוץ והכוונה נוספים, אנו כאן עבורכם ונשמח להנחות אתכם בבחירה הנכונה.